Historie pisane obiektywem – zaproszenie na warsztaty [Wrocław]

[ZMIANA DATY!]

Zapraszamy do udziału w naszych warsztatach ze storytellingu z użyciem fotografii i wideo. Chcielibyśmy dać Wam możliwość wyrażenia siebie i podzielenia się osobistymi historiami, które skłonią nas do dyskusji na temat integracji społecznej obcokrajowców mieszkających w Polsce. Po warsztatach uczestnicy zostaną zaproszeni do międzynarodowej współpracy i dalszego współtworzenia projektu oraz zorganizowania wystawy.

Metody

Fotografia partycypacyjna to metoda wizualna oparta na przeświadczeniu, że ludzie są ekspertami własnego życia. Zachęca ona do wyrażenia siebie poprzez fotografię i pozwala tym, którzy zazwyczaj są tematem fotografii, stać się ich twórcami. W tej metodzie skupiamy się na konkretnych zagadnieniach, które mogą być przedstawione przez jednostki i ich osobiste historie.

Cyfrowe opowiadanie historii jest sposobem inspirowania ludzi poprzez wspieranie ich w dzieleniu się osobistymi, życiowymi historiami z pomocą narzędzi cyfrowych. Podczas warsztatów będziemy mieć okazję stworzyć cyfrowe historie, które są krótkimi, pierwszoosobowymi filmami powstałymi poprzez połączenie ścieżki dźwiękowej z nagranym głosem i ruchomych obrazów, oraz muzyki czy innych dźwięków.

Kogo szukamy?

Polaków i obcokrajowców w wieku 18 – 24 lat mieszkających w Polsce, którzy chcieliby zdobyć nowe umiejętności, poznać ludzi w podobnej sytuacji życiowej do nich i podzielić się osobistymi historiami z innymi. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim, ale jest możliwość tłumaczenia na język rosyjski.

Gdzie i kiedy?

17 i 18 lipca 2021 [ZMIANA DATY – warsztaty w tych dniach są odwołane, będziemy informować o nowych datach]
W godzinach od 10:00 do 15:00

Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki
Generała Romualda Traugutta 81 (oficyna), 50-438 Wrocław

Czego potrzebujesz?

Laptop
Aparat fotograficzny lub telefon
Słuchawki

Jak się zapisać?

Jeżeli jesteś zainteresowany/a uczestnictwem w warsztatach lub masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu mailowego na adres aleksandra.mamcarz@autokreacja.org

W mailu napisz kilka słów o sobie (jak masz na imię, skąd pochodzisz, ile masz lat, co robisz w Polsce)

Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach międzynarodowego projektu „How I See You: Creating a Digital Community” finansowanego ze środków programu Erasmus+. Celem projektu jest popularyzacja metod cyfrowych w edukacji dorosłych. Więcej informacji na temat projektu oraz kolejnych warsztatów można znaleźć na stronie https://www.euromedstories.org/