Picture It – podsumowanie

Podczas 8 dniowego treningu, który miał miejsce w Poroninie nauczyliśmy się podstawowych założeń fotografii partycypacyjnej. Warsztaty dla ludności lokalnej oraz wspólna wystawa pozwoliły nam nabrać pewności i zaufania do technik fotografii oraz do aktywnego angażowania społeczności lokalej do prowadzonych działań.

Po szkoleniu przygotowaliśmy przewodnik po metodzie. Ten niewielki dokument do podzielenia się z tym co działo się w Polsce. Zawiera opisy ćwiczeń i sesji, które wykorzystaliśmy podczas projektu. Wierzymy, że dzięki podsumowaniu będzie łatwiej i lepiej zrozumieć teorię i praktykę metody mediów partycypacyjnych. Wszystkie ćwiczenia są tylko przykładami i punktem wyjścia do dostosowania metody do specyficznych potrzeb społeczności lokalnych. Mamy nadzieję, że posłuży ci jako podstawa do refleksji i że będzie to również inspirujące organizując własne lokalne projekty mające na celu zwiększenie kreatywności i wzmocnienie pozycji młodych ludzi żyjących w małych społecznościach!

Pobierz materiał podsumuwujący

Projekt Picture It Visual Arts for Community Development jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus Plus.