Menu

The Ubele Initiative: London łączy

Moje doświadczenie i czas, który spędziłem w The UBELE Initiative, to nie tylko rozwój osobisty, poznanie nowych ludzi, ale także zdobycie pewności siebie w poruszaniu się w środowisku międzykulturowym. Już na samym początku zostałem wprowadzony do kultury organizacyjnej Ubele Initiative, poznałem wszystkie szczeble oraz projekty i działania, które dotychczas zostały zrealizowane oraz te, które są w toku planowania.

Dołączyłem do działalności CROP DROP, gdzie wraz z wolontariuszami segregowaliśmy i wypełnialiśmy kolorowe torby pełne sezonowych, pięknych warzyw. CROP DROP to zespół ludzi, którzy nadają priorytet lokalnej organicznej żywności, bezpośredniemu handlowi z rolnikami, a także wspierają zrównoważone rolnictwo, co jest bardzo ważne w czasach, w których duże holdingi sprzedają żywność z dużą ilością pestycydów.

 

Kolejne działanie Ubele, które poznałem, to Wolves Lane Horticultural  Center, czyli ogrody, szklarnie, palmiarnia z tropikalnymi roślinami oraz sztuczne baseny dla ryb i żółwi. Miejsce na spotkania społeczności lokalnej. W ramach tego Ubele zainicjowało targ niedzielny (Wolves Lane Market), który miałem przyjemność współorganizować. Zajmowałem się nagłośnieniem tego wydarzenia w social mediach, a także pomagałem w promowaniu i roznoszeniu ulotek i zapraszaniu lokalnej społeczności mieszkających obok. W dzień wydarzenia poznałem kulturę Jamajki, rytmy muzyczne oraz niesamowicie smaczne jedzenie, które było przyrządzane na miejscu.

W ramach projektu Job Shadowing brałem udział w licznych spotkaniach, by doświadczyć pracy przyjmującej organizacji i zdobyć nową wiedzę w zakresie integracji w środowiskach międzykulturowych oraz poznać kulturę organizacyjną, związaną z pracą w innych krajach. Ważnym elementem była możliwość uczestniczenia w finalnej konferencji MALI Enterpisin Leaders (MEL), gdzie zostały podsumowane osiągnięcia projektu BME Community Assets: People, Places and Nex Generation Leadership.

Podczas spędzonego czasu w biurze pod pilnym okiem Yvonne Field – założyciela i dyrektora The Ubele Initiative, z ponad 35-letnim doświadczeniem zawodowym – uczyłem się wzorcowych umiejętności związanych z dobrymi praktykami pracy w środowisku wielokulturowym.

Nie zabrakło również czasu na poznawanie Londynu.

Londyn to największe europejskie miasto, w którym zawsze coś się dzieje. To metropolia, która łączy miliony ludzi ze wszystkich możliwych narodowości i kultur. Będąc w Londynie nie pominąłem możliwości poznania obecnej sytuacji społeczno-ekonomicznej kraju oraz zwiedzenia słynnych zabytków takich jak Pałac Buckingham, Big Ben, Tower of London, Westminster Abbey oraz The National Gallery.

Wyrażam ogromne podziękowania dla wszystkich za opiekę i pomoc, w podniesieniu moich umiejętności zarządzania oraz umiejętności językowych, które z pewnością wykorzystam w mojej dalszej pracy.

Projekt „Liderzy w organizacji miedzykluturowej”  został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus Plus Akcja 1. Mobilność edukacyjna
Mobilność kadry edukacji dorosłych.

Autor artykułu: Aleksander Kisiel

Share this Post!

About the Author : Joanna


0 Comment

Related post

  TOP