Menu

Digital Relationships: spotkanie inauguracyjne w Niemczech

Świat, w którym żyjemy, staje się coraz bardziej i bardziej zdigitalizowany. Szczególnie odczuwa to młodzież i – coraz częściej – dzieci. Większość swojego czasu społecznego spędzają online, kontaktując i rozmawiając ze znajomymi przez Internet. Jednak dotyczy to nie tylko młodych ludzi – również coraz więcej starszych osób korzysta z możliwości, jakie daje nam sieć. Zdarza się, że kontakt internetowy to jedyna opcja, jaką mają – w szczególności, gdy ich rodzina mieszka w innym kraju i nie mogą się często widywać.

Ilość takich osób wciąż rośnie. Dlatego podczas trwania projektu „Digital Relationships” dążymy do poznania tych rodzin bliżej – jak szybko rośnie ich liczba? Jak te relacje wpływają na rodzinę? Jak sobie z tym radzą?

26-27 listopada, podczas pierwszego spotkania, Kick-Off Meetingu w Winsen, Niemczech, wraz z innymi partnerami rozważaliśmy te i inne kwestie. Zastanawialiśmy się nad pytaniami, które podczas przeprowadzanych przez nas wywiadów pozwolą nam bliżej zapoznać się z rodzinami oraz ich własną „zdigitalizowaną” historią.

Żeby lepiej zrozumieć obecną sytuację na świecie, w którym żyjemy, pochyliliśmy się nad statystykami z każdych z partnerskich krajów – Polski, Niemczech, Hiszpanii, Belgi oraz Bułgarii. Szukaliśmy różnic i podobieństw. Omawialiśmy nasze własne doświadczenia i wcześniej słyszane historie. Wysuwaliśmy wstępne konkluzje, pozwalające nam na przygotowanie się do rozmów.

Każdy z partnerów ma doświadczenie w pracy z ludźmi wszystkich pokoleń. Przeprowadzimy wywiady z rodzinami europejskimi, by ostatecznie móc się podzielić ponad trzydziestoma usłyszanymi historiami, wnioskami oraz pomysłami z jak największą ilością rodziców, dzieci i dziadków.

 

Projekt „Digital Relationships”  został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus Plus.

Share this Post!

About the Author : Joanna


0 Comment

Related post

  TOP