Menu

YOUROPE: Spotkanie w Altei

Wraz z końcem października swój początek miał projekt „Yourope: Joining paths to build a better perception of Europe”. Wraz z siedmioma partnerami z różnych krajów europejskich spotkaliśmy się w Altei – jednym z przybrzeżnych hiszpańskich miast – by wziąć udział w trzydniowym Kick-Off Meetingu, rozpoczynając tym samym wspólne działanie.

Głównym założeniem projektu jest trafienie do jak największej ilości młodych osób, z zamiarem poinformowania, zachęcania do dyskusji oraz przemyśleń, a także uświadamiania obywateli, jak wielką rolę w naszym codziennym życiu odgrywa Unia Europejska.

W tym celu każdy z partnerskich krajów zorganizuje u siebie spotkania połączone z debatą oraz warsztatami, mającymi na celu budowanie poczucia więzi z Unią Europejską. Pod tym względem projekt jest świetnie zaplanowany już od samego początku – ustaliliśmy dokładne tematy i zagadnienia, jakie chcemy poruszać na spotkaniach i podzieliliśmy pracę pomiędzy partnerami tak, by każdy mógł skupić się na przekazywaniu wiedzy z konkretnego zakresu związanego z Unią Europejską.

Wspólnie pochyliliśmy się nad tematyką polityki europejskiej, inicjatyw UE oraz sposobami na ich rozpowszechnianie i docieranie do większej ilości młodych ludzi. Zostaliśmy przedstawieni lokalnym organizacjom, tym także stowarzyszeniom młodzieżowym, by ostatecznie wziąć udział w międzypokoleniowej debacie. Była to świetna okazja do usłyszenia opinii i zdania nie tylko przedstawicieli organizacji partnerskich, ale również młodych ludzi, którzy zdążyli wyrobić już swoją opinię na temat UE. Obecna młodzież będzie miała ogromny wpływ na przyszłość Europy; wspólna dyskusja była zatem niezmiernie ważna. Starsi mogli spojrzeć na UE oczami młodych, a młodsi usłyszeć o doświadczeniu i wiedzy starszych. Wymienialiśmy się spostrzeżeniami i przemyśleniami. Teraźniejszość i bliska przyszłość Unii Europejskiej leży w rękach nas wszystkich, ale to do obecnej młodzieży należeć będzie dobro Europy w szerszej perspektywie.

Po Kick-Off Meeting każdy z nas już wie, jak działać, by uzyskać to, na  czym nam najbardziej zależy. Jak poszerzyć świadomość młodych obywateli. Jak zachęcić ich do dyskusji i przemyśleń.
Jak połączyć ścieżki, by zbudować razem lepszą percepcję Europy.

#EuroAltea #YOUROPE

Projekt „Yourope: Joining Paths To Build A Better Perception Of Europe” jest finansowany w ramach Unijnego programu „Europa dla Obywateli”

Share this Post!

About the Author : Joanna


0 Comment

Related post

  TOP