Menu

Wolontariat w Azji to połączenie przyjemnego z pożytecznym! Poznajesz nową kulturę, zwiedzasz i stajesz się członkiem lokalnej społeczności, jednak przede wszystkim pomagasz. Możesz sprawdzić się zarówno jako nauczyciel, jak i pracownik fizyczny.

Katmandu

Okhaldhunga

Nuwakot

Opłaty

Opłata za projekt uzależniona jest od programu oraz okresu trwania wolontariatu.

Okres trwania programu w tygodniach/Opłata w Euro (€)
Rodzaj programu 2 3 4 6 8 10 12 14 16 Każdy kolejny tydzień
Wolontariat 380 460 540 680 820 960 1100 1240 1380 70
Staż N/A N/A 600 760 920 1080 1240 1400 1560 80
Wolontariat połączony z trekkingiem 3 tygodnie wolontariatu + 12 dni trekkingu  1250
Wolontariat połączony ze zwiedzaniem 4 tygodnie wolontariatu i weekend zwiedzania (3 noce, 5 dni)  780

Opłata może zostać uiszczona przed rozpoczęciem wolontariatu (najbezpieczniej przynajmniej 2 tygodnie przed) za pomocą przelewu lub pierwszego dnia wolontariatu. Gdy żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, wolontariusz nie będzie mógł rozpocząć pracy w swoim projekcie.

W przypadku, gdy wolontariusz chce pracować w więcej niż jednym projekcie, konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 70 Euro.

Projekty zlokalizowane w świątyniach buddyjskich są dostępne jedynie dla wolontariuszy, którzy planują pobyt minimum 4-tygodniowy.

Opłaty nie obejmują:

  • Kosztów biletów lotniczych, wizy, ewentualnych szczepień, ubezpieczenia zdrowotnego.
  • Materiałów biurowych, jeśli wolontariusz zakłada ich użytkowanie w dużych ilościach.
  • Śniadania oraz kolacji podczas szkolenia na początku wolontariatu (koszt nie powinien przekroczyć 5 Euro dziennie).
  • Transportu na lotnisko w dzień powrotu, jednak pracownicy naszej organizacji partnerskiej w razie konieczności służą pomocą.
  • Kosztów wyjazdów weekendowych, jeśli wolontariusz zdecyduje się na samodzielne zwiedzanie.
  • Kosztów biletów wstępu do miejsc dziedzictwa kulturowego.
  • Kosztów prania, dostępu do Internetu, telefonu, prezentów, itp.

 

Wolontariusz samodzielnie pokrywa wydatki nie związane z wykonywaniem wolontariatu. Ważne jest także, aby wolontariusz był przygotowany pokryć dodatkowe koszty związane np. z chęcią skorzystania z Internetu lub kupnem butelkowanej wody. Szacuje się, że tygodniowe „kieszonkowe” nie powinno przekraczać 20 USD. Szczegółowe informacje o wydatkach tego typu wolontariusz otrzyma z biura naszej organizacji partnerskiej.

Jeśli wolontariusz zdecyduje się podróżować w czasie wolontariatu wszelkie koszty podróży będzie musiał pokryć samodzielnie.

Jeśli wolontariusz zdecyduje się na pozostanie w Nepalu po zakończeniu wolontariatu wszelkie koszty będzie musiał pokryć samodzielnie.

Zakwaterowanie

Nasza organizacja partnerska zapewnia zakwaterowanie w ramach wybranego projektu, które wliczone jest w opłatę za wolontariat. W większości przypadków wolontariusz mieszka z rodziną, co stanowi niezwykłą okazję poznania od wewnątrz tradycji i zwyczajów Nepalu. W przypadku, gdy wolontariusz nie będzie chciał zamieszkać w przypisanym mu zakwaterowaniu i zrezygnuje z projektu, wszelkie opłaty uiszczone przez wolontariusza nie zostaną mu zwrócone.

Wolontariusz będzie miał zapewniony samodzielny pokój lub będzie dzielił pokój z innym wolontariuszem. W najczęstszych przypadkach wolontariusz będzie także dzielił łazienkę oraz toaletę z innymi. Należy pamiętać, że standardy powyższych będą dostosowane do tych lokalnych.

Wolontariusze, których pobyt będzie miał miejsce w czasie głównych świąt w Nepalu, jak np. Dashain czy Tihar, powinni być przygotowani na ewentualną tymczasową zmianę miejsca pracy.

Wyżywienie

Podczas swojego pobytu, wolontariusz otrzymuje wyżywienie wliczone już w opłatę. Wolontariusz będzie otrzymywał 2-3 posiłki dziennie. Najczęściej będzie to Dal-Bhat, czyli zupa z soczewicy z ryżem oraz curry warzywne. Zatem będzie to okazja do poznania kuchni nepalskiej. W większości przypadków wolontariusz mieszka z rodziną, z którą spożywa posiłki. Istotne jest, aby wolontariusz poinformował nas o alergiach i wymogach żywieniowych przed wyjazdem.

Jeśli wolontariusz zdecyduje się na inne wyżywienie, jego koszty będzie musiał pokryć sam.

Podróż

Wolontariusz pokrywa koszty podróży. Konieczne jest przesłanie szczegółów lotów jak najszybciej po zakupieniu biletów, wówczas dopiero nasza organizacja partnerska rozpocznie przygotowywanie indywidualnego programu dla wolontariusza. Wolontariusz powinien przybyć przynajmniej dzień przed rozpoczęciem wolontariatu.

Koszty wizy, ewentualnych szczepień oraz ubezpieczenia zdrowotnego wolontariusz również pokrywa samodzielnie.

Konieczne jest przesłanie kopii ubezpieczenia jak najszybciej po jego zakupieniu.

Odbiór z lotniska

Na podstawie informacji o przylocie wolontariusza, przesłanych po zakupieniu biletów lotniczych, nasza organizacja partnerska zorganizuje transport z lotniska do tymczasowego zakwaterowania w Katmandu. W związku z brakiem możliwości wejścia do hali przylotów, pracownik naszej organizacji partnerskiej będzie czekał przed głównym wyjściem z lotniska z tabliczką.

Szkolenie

Po przylocie wolontariusz odbywa szkolenie, podczas którego pozna podstawy języka nepalskiego, otrzyma porady z zakresu higieny, kultury nepalskiej oraz własnego projektu. Szkolenie trwa od 1 do 3 dni, a czasami do tygodnia, co zależy od długości okresu pobytu i projektu. Uczestnictwo w szkoleniu jest obowiązkowe i wliczone w okres trwania wolontariatu.

W czasie szkolenia wolontariusz otrzyma plan swojej pracy w wybranym projekcie. Elementem szkolenia jest także zwiedzanie doliny Katmandu w celu poznania kultury i historii miejsca. Wówczas wolontariusz będzie mieć okazję zobaczyć Durbar Square w Patan. Ewentualne koszty opłat za wejścia do miejsc zabytkowych wolontariusz pokrywa samodzielnie.

  TOP