Menu

The Himalayan Beauty – typowy dzień wolontariusza w Indiach

Macie wątpliwości czy warto wyjechać na Work Camp do Indii??

Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, który opisuje typowy dzień wolontariusza w Indiach. Partycja, która uczestniczyła w październiku w The Himalayan Beauty Work Camp, dzieli się w nim swoim doświadczeniem 🙂

Mój wyjazd do Indii trwał trzy tygodnie, podczas których miałam okazję poznać, mieszkać i współpracować z ludźmi z prawie całego świata. Do naszego zespołu wolontariuszy należałam ja (Polska), dziewczyna z Francji, dwóch chłopaków z Włoch, jeden z Kostaryki i jeden Hindus, z południowej części Indii.

Podczas pobytu tworzyliśmy zgrany zespół. Nie tylko nie liczyły się bariery narodowościowe, ale też wiekowe. Jeden z wolontariuszy był po czterdziestce i świetnie dogadywał się z pozostałą częścią grupy.

Dni w Indiach były do siebie w gruncie rzeczy podobne. Każdego dnia wstawaliśmy rano i po wspólnym śniadaniu udawaliśmy się do szkoły, oddalonej o ok. 40 min drogi pieszo, gdzie spotykaliśmy się z uczniami. Była to szkoła I-go stopnia, gdzie uczyły się dzieci w wieku 3-9 lat. Nauka języka angielskiego przychodziła im z trudem i naszym celem było im pomóc. Żeby dzieci łatwiej przyswajały wiedzę, staraliśmy się łączyć naukę z zabawą, organizując różnego rodzaju gry.
Dzieci naprawdę nas polubiły, krzyczały i cieszyły się za każdym razem, kiedy przekraczaliśmy próg szkoły.
Pomagaliśmy też w pracach renowacyjnych w tej placówce.

Dużą częścią naszego wyjazdu stanowiła integracja z ludnością tybetańską. Mieliśmy okazję odwiedzić wiele miejsc, muzeów i organizacji, dzięki którym lepiej poznawaliśmy i rozumieliśmy problemy dzisiejszego Tybetu.

Rodzina, u której mieszkaliśmy, była przyjaźnie nastawiona i otwarta. Dzięki nim mieliśmy możliwość czynnie wziąć udział w jednym z najważniejszych świąt w kulturze hinduskiej, czyli diwali – święcie światła.

Wyjazd do Indii pozwolił mi bliżej poznać kulturę tego kraju, ale przede wszystkim był niezapomnianym przeżyciem!!

Share this Post!

About the Author : Joanna


0 Comment

Related post

  TOP