Menu

Relacja z projektu „Gamification as a tool in youth work”

W dniach 12-18 stycznia 2015 r. w Warszawie odbyło się pierwsze szkolenie dla pracowników młodzieżowych w ramach projektu „Gamification as a tool in youth work”.

Uczestnikami warsztatów byli liderzy młodzieżowych środowisk lokalnych i organizacji pozarządowych pochodzących z 10 krajów europejskich i innych krajów partnerskich m.in. Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

Głównym założeniem całego projektu jest promocja nowej metody pracy projektowej jaką jest grywalizacja. Stąd też podczas spotkania w Warszawie uczestnicy warsztatów wymieniali się swoimi doświadczeniami w zakresie współpracy projektowej, a także próbowali ułożyć scenariusz do przykładowej gry, która z powodzeniem mogłaby zostać wdrożona w ich codziennej pracy i środowisku.

Ponieważ było to pierwsze szkolenie w ramach projektu, organizatorzy zapewnili wiele zabaw i gier integracyjnych. Jednym ze sposobów integracji i adaptacji kulturowej były wspólnie przygotowywane posiłki typowe dla swoich krajów. Dodatkowo uczestnicy opowiadali o regionalnych tradycjach i obyczajach, a nawet przywieźli ze sobą narodowe stroje i produkty.

Share this Post!

About the Author : Joanna


0 Comment

Related post

  TOP