Menu

Digital Storytelling for Intercultural Dialogue

Sztuka opowiadania historii jest ważnym elementem interakcji społecznych, który towarzyszy nam od urodzenia. Jednak w obecnych czasach spotykamy się z ciągłym napływem informacji, co sprawia, że zapominamy o tym, jak ważne jest dzielenie się z innymi naszym osobistym doświadczeniem.

Projekt „Digital Storytelling for Intercultural Dialogue” zakłada połączenie dwóch kluczowych aspektów – potencjału, jaki kryje w sobie tworzenie własnych opowiadań oraz współczesnej potrzeby istnienia w świecie cyfrowym.

Zaproponowany w ramach projektu trening ma na celu zaangażować europejskich pracowników młodzieżowych i nauczyć ich czym jest digital storytelling, a przede wszystkim tego, jak mogą wykorzystać to narzędzie w pracy z młodymi ludźmi, posiadającymi różne zaplecze kulturowe i migracyjne. Uczestnicy, podczas intensywnych warsztatów, sami stworzą swoje „cyfrowe historie”.

Metoda digital storytelling może być wykorzystywana w różnym kontekście, a co za tym idzie umiejętności nabyte podczas warsztatów pomogą naszym uczestnikom stworzyć nową jakość w ich codziennej pracy z młodzieżą.

W ramach tego projektu, w październiku 2016 zostaliśmy zaproszeni przez International Center for Intercultural Research, Learning and Dialogue do udziału w treningu Erasmus+ w Aghveran (Armenia). W tym czasie udało się wyprodukować 24 niesamowite historie.

Więcej informacji o Center for Intercultural Research, Learning and Dialogue: http://intercultural.center/en/

Więcej informacji na temat digital storytelling: http://digitalstorylab.com/

Share this Post!

About the Author : Joanna


0 Comment

Related post

  TOP