Menu

SPOTKANIE W ALBACETE – testy prototypu gry!

Podczas pobytu w Albacete testowalismy prototyp gry planszowej przybliżającej ideę przedsiebiorczości społecznej. Celem gry jest takie prowadzenie biznesu, aby generować nie tylko zysk, ale równiez punkty zadowolenia „happines”. Punkty szczęścia przynoszą realne zmiany dla lokalnej społeczności. Jednak nasz biznes nie jest oderwany od rzeczywistości, musi przynosić zyski i być konkurencyjny. W odróżnieniu od innych gier, nie chodzi tylko o pieniądze, ale o wywieranie wpływu na społeczeństwo poprzez staranne planowanie, dbanie o pracę i dążenie do wyznaczonych sobie celów.

Gra obecnie jest w fazie dodatkowych testów oraz dopracowywania szaty graficznej. Projekt GATES ma na celu stworzenie nowatorskich narzędzi szkoleniowych dla  pracowników młodzieżowych w oparciu o dwa uzupełniające się podejścia pedagogiczne: szkolenie oparte na grze oraz uczenia się od siebie.

Krótka spotkanie partnerów (mobilność szkoleniowa) – pracowników młodziezowych pozwaliło  przetestować rozwiązanie edukacyjne opracowane podczas realizacji projektu.
Byłą to również okazja do budowania więzi i relacji między partnerami, co ma istotny wpływ na trwałość projektu i jego rezutatów w przyszłości, również po zakończeniu jego oficjalego finansowania.

Wzmocnienie kontaktów osobistych  między pracownikami, zapewni realne możliwości wzajemnej wymiany pomysłów, technik, najlepszych praktyk.
Oprócz testowania naszej gry każdy z partnerów prezentował metody „game based learning”. Jedną z nich była metoda Lego Serious Play.

Powstały również krókie realcje filmowe. Jedna z nich przedstawia wizyty studyjne w przedsiębiorstwach społecznych w Albacete.

https://www.facebook.com/watch/?v=428346451040045

Projekt Building skills for social entrepreneurship. Game based training to answer the disruptive shift that will reshape the youth workforce landscape jest finansowany w pramach programu UE „Erasmus+”

 

 

Share this Post!

About the Author : admin


0 Comment

Related post

  TOP